ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
17-10-2020     - 29-11-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą | Wystawa
ZAPRASZA
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
Warszawa
miejsce:
Łazienki Królewskie
10:00-16:30
» Wystawy różne
Zapraszamy na wystawę czasową w Łazienkach Królewskich, na której oglądać można nawiązujące do estetyki koreańskiej sztuki tradycyjnej prace współczesnych artystów, tworzących w Korei i poza jej granicami.


Wystawa "U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą" otwarta będzie od 3 października do 29 listopada 2020 r. w strefie wystaw czasowych w Podchorążówce.

Ekspozycji towarzyszyć będą:
cztery pokazy koreańskich filmów sztuk scenicznych, organizowane przez Centrum Kultury Koreańskiej: https://www.lazienki-krolewskie.pl/.../pokaz-koreanskich...
warsztaty edukacyjne pod hasłem "Baw się z kulturą Korei", przybliżające koreański alfabet "Hangul" oraz tradycyjne koreańskie instrumenty muzyczne: https://www.lazienki-krolewskie.pl/.../baw-sie-z-kultura...
wystawa plenerowa w galerii przy ul. Agrykola, przedstawiająca fotografie najbardziej najpiękniejszych pod względem krajobrazowym oraz architektonicznym miejsc w Korei Południowej.

INFORMACJE
Czas trwania: 3 października - 29 listopada 2020
Miejsce: Podchorążówka https://goo.gl/maps/1UjsC6ZjLxCbtazi6
Wstęp: w ramach karnetu do wszystkich obiektów zgodnie z cennikiem: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/zwiedzanie/cennik
lub w ramach odrębnego biletu na wystawę: 10 zł - normalny, 5 zł - ulgowy, 1 zł - dzieci od lat 7 i młodzież do 26. roku życia. W piątki wstęp bezpłatny. Bilety do nabycia w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii.
Wystawa plenerowa trwa do 10 października

SZTUKA KOREAŃSKA
Ekspozycja jest efektem poszukiwań tożsamości koreańskiej sztuki współczesnej w sztuce tradycyjnej i służy promocji tej estetyki na świecie. Na wystawie prezentowane są prace jedenastu współczesnych artystów, tworzących w Korei i poza jej granicami, a czerpiących z koreańskiej sztuki tradycyjnej, której korzenie sięgają pięciu tysięcy lat. Utrzymane w estetyce sztuki koreańskiej dzieła są odmienne pod względem formy i treści. Różnice wynikają z faktu, że ich twórcy posługują się własnymi językami artystycznymi, przywołują natomiast w swoich pracach tak charakterystyczne motywy dla koreańskiej sztuki, jak posągi buddyjskie czy elementy koreańskiej symboliki i wzornictwa, np. alfabet Hangul.

WSPÓŁPRACA POLSKO-KOREAŃSKA
Wystawa przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej Savina z Seulu jest jedną z "Podróżujących wystaw koreańskich roku 2020", powstałych we współpracy z najważniejszymi zagranicznymi instytucjami artystycznymi. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki Republiki Korei, sponsorem wystawy jest Koreańska Fundacja Międzynarodowej Wymiany Kultury.
Ekspozycja, która zaprezentowana zostanie w Muzeum Łazienki Królewskie, przygotowana została we współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej w Polsce w ramach obchodów Miesiąca Kultury Korei.

Zapraszamy!

mat. Łazienki Królewskie
https://www.facebook.com/events/2457439274555932/
Miejsce:
Łazienki Królewskie
Godz.
10:00-16:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury