ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
12-01-2018   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Marimba recital
Dom Kultury Kadr

ul.P.Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32
19.00
BEZPŁATNE       
 
Muzyka
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala widowiskowa: Broadway

Marimba jest instrumentem perkusyjnym powstałym najprawdopodobniej na wzór afrykańskiego balafonu. W etnicznej formie przemierzyła wiele kontynentów stając się symbolem kultury narodowej krajów takich jak Meksyk czy Gwatemala. Współczesna wersja tego instrumentu miała swą premierę w latach 80 podczas największego festiwalu perkusyjnego na świecie PASIC w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy japońskiej artystki Keiko Abe (1937-) z firmą Yamaha, została stworzona 5-oktawowa marimba odpowiadająca potrzebom solistów. Instrument ten dostał „drugie życie” i małymi krokami od trzydziestu kilku lat, zapisuje się na kartach historii muzyki poważnej.

MARIMBA RECITAL to podróż po różnorodnej stylistyce w wirtuozowskim wykonaniu polskiej, wielokrotnie nagradzanej na konkursach marimbafonistki – Eweliny Hajda. Solistce zależy na ukazaniu wszechstronności instrumentu, dlatego koncert wypełnią aranżacje dzieł znanych kompozytorów jak i najpiękniejsze kompozycje dedykowane marimbie. W programie m.in.: A. Piazzolla, P. Mascagni, E. Satie, A. Ignatowicz-Glińska, E. Sejourne.

Ewelina Hajda jest muzykiem koncertującym na scenie polskiej oraz zagranicznej. Występuje w ramach recitali solowych, projektów kameralnych, festiwali muzycznych oraz kursów mistrzowskich. Występowała w Belgii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, we Włoszech oraz w Polsce.W roku 2015 współpracowała z belgijskim radiem muzyki klasycznej (Radio Klara) oraz Fundacją Prospekta, wykonując recitale na festiwalach takich jak Cultuurmarkt czy Iedereen Klassiek.Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów perkusyjnych w kategorii Marimba Solo. Zdobyła m.in. I nagrodę na Drum Wave International Percussion Competition w Sankt-Petersburgu w Rosji (2015). W 2012 roku została zaproszona na prestiżowe studia zagraniczne, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem. W trakcie 3 letniej edukacji w Belgii doskonaliła umiejętności u pedagogów takich jak dr Ludwig Albert oraz Chin-Cheng Lin, w Royal Conservatory of Antwerp. W maju 2016 z wyróżnieniem ukończyła specjalizację keyboard percussion w Conservatoire de Strasbourg, pod kierunkiem prof. Emmanuel’a Sejourne.

  
http://www.dkkadr.waw.pl/marimba-recital/
 
Miejsce:
Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32
 
Godz.
19.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury