ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
05-10-2017   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Tworzymy Teatr Lalkowy
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
16:00
    DLA DZIECI   
 
Teatr
W każdym z nas jest odrobina teatru.
Wystarczy tylko dopasować klucz
i otworzyć odpowiednie drzwi.

W czwartek 5 października 2017 r. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć Teatru Lalkowego. Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz dzieci w wieku 8 - 12 lat.

Zajęcia Teatru Lalkowego będą się odbywały w grupach 8-10 osobowych w wymiarze 4 warsztatów po 2 godziny tygodniowo. Opłata wynosić będzie 50 zł na miesiąc.

Teatr Lalkowy prowadzić będzie Piotr Charczuk, w oparciu o swój autorski program zajęć teatralnych, poparty wieloletnim doświadczeniem aktorskim i pedagogicznym. Program, który otwiera dzieci, młodzież i dorosłych na twórcze i kreatywne działania sceniczne, na odkrywanie ukrytych bądź zapomnianych talentów oraz pokonywanie własnych słabości. Ale przede wszystkim Teatr Lalkowy to doskonała zabawa i wspólne działanie.

Podczas zajęć uczestnicy poznają i doświadczają między innymi takich pojęć jak: integracja, budowanie zespołu scenicznego, ćwiczenia usprawniające komunikację, plastyka ruchu, budowanie i tworzenie form plastycznych (lalki, maski, etc), animacja przedmiotu (ożywianie), animacja lalek (marionetka, pacynka, jawajka, kukła), gra aktorska w masce, teatr cieni, partnerowanie na scenie, świadomość gestu, zaufanie na scenie, mowa ciała, impostacja i emisja głosu, intonacja, modulacje głosu, dykcja i poprawna wymowa, emocje a technika mowy, melorecytacja, wyrażanie emocji poprzez ruch, świadomość emocjonalna, pamięć ruchowa, teatralne środki wyrazu, pamięć emocjonalna, dźwięk w teatrze, aktor a przedmiot, forma w teatrze i w życiu, improwizacja i wiele, wiele innych.

Piotr Charczuk - aktor, wokalista, reżyser, instruktor teatralny, absolwent PWST we Wrocławiu, autor książki edukacyjnej dla dzieci pt. „Grypula”. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Gdyni. Autor Warsztatów „Mam prawo głosu” - emisja i impostacja głosu, Warsztatów Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży, oraz Warsztatów Teatralnych dla Dorosłych. Współpracuje z RCRE w Opolu, CK w Głuchołazach, NSP w Dytmarowie, Old Timers Garage w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, MOK w Wojkowicach.

Piotr Charczuk (demo aktorskie) TEATR P: https://www.youtube.com/watch?v=_bFGY3h8DuI.

„Grypula” lekko przeziębiona bajka nie tylko dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=1njysTd-P14.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
16:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury