ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
10-01-2021     - 10-01-2021  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
"JESTEŚCIE NASZYMI SUPERBOHATERAMI"
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Olsztyn
0:30
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne

10 stycznia 2021 godz. 00:30

"JESTEŚCIE NASZYMI SUPERBOHATERAMI"

Co dzień dociera do nas wiele smutnych informacji, które sprawiają, że wypowiadamy wiele gorzkich słów, narzekamy, martwimy się o siebie i swoich bliskich. W obliczu trudów, jakie serwuje nam 2020 rok, jak nigdy wcześniej potrzeba nam bohaterów. I okazuje się, że oni istnieją - są wokół nas. Znamy ich i codziennie spotykamy na swej drodze.

To wszyscy ci, dzięki którym możemy funkcjonować: panie ekspedientki, u których kupujemy bułki na śniadanie, kierowcy autobusów, którzy wożą nas do pracy, kurierzy, którzy dostarczają nam większe zakupy… Bohaterowie dnia codziennego to także nasi bliscy. Może to mama, która pomaga Ci "ogarnąć" naukę zdalną dzieci, może przyjaciel, któremu możesz się wyżalić, albo sąsiadka, która wychodzi z Twoim psem, gdy jesteś na kwarantannie. W tym trudnym czasie raz po raz okazuje się, że poza powodem do zmartwień, mamy powody do wdzięczności. Dzielmy się życzliwością i nie szczędźmy sobie podziękowań! Kim jest Twój bohater lub bohaterka?

Miejski Ośrodek Kultury, rozpoczynając łańcuch podziękowań, jako superbohaterów czasów pandemii wskazuje medyków, którzy znaleźli się na pierwszej linii covidowego frontu. Przyłączcie się do naszej akcji #DziękiMedykom. Możecie to zrobić na wiele sposobów: nosząc przypinkę, przyczepiając magnes na swój samochód (szczegóły dotyczące punktów odbioru bezpłatnych gadżetów podamy wkrótce), ustawiając superbohaterską grafikę jako zdjęcie w tle (linki poniżej), lub jeszcze inaczej - wedle własnego uznania i pomysłu wykorzystując rysunki, których autorem jest Karol KRL Kalinowski. Powiedzmy im wspólnie: "Jesteście naszymi superbohaterami!".

PRZYPINKI I MAGNESY znajdziecie na choinkach ustawionych w kilku miejscach w mieście (lista wkrótce). Śmiało zdejmujcie je z choinek i przyczepiajcie na siebie i na swoje samochody (spokojnie, karoseria od magnesu nie ucierpi, co innego od przypinki).

Autorem grafiki do akcji #DziękiMedykom jest Karol KRL Kalinowski - rysownik i scenarzysta komiksowy, projektant graficzny, twórca fontu "kaerel". Ceniony za charakterystyczną kreskę, świetny warsztat i poczucie humoru. Największy rozgłos przyniósł mu wielokrotnie nagradzany komiks "Łauma" o dziewczynce, która odkrywa, że jej babcia była wiedźmą (m.in. nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy komiks, nagroda w kategorii najlepszy polski album komiksowy podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi). Warszawski Teatr Studio przygotował na jego podstawie spektakl "Łauma - bajka zbyt straszna dla dorosłych". Tworzy też ilustracje do książek ("Sztuka rozwiązywania konfliktu zbrojnego" Agaty Dziewulskiej). Za jednominutową animację "Berek" otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts. Więcej informacji: http://krlcomics.blogspot.com/2011/08/karol-kalinowski-krl.html

Do pobrania ze strony https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2020/12/jestescie-naszymi-superbohaterami: BANER NA FACEBOOK, GRAFIKA POTRÓJNA Z BOHATERAMI, GRAFIKA POJEDYNCZA (RATOWNIK), GRAFIKA POJEDYNCZA (LEKARKA), GRAFIKA POJEDYNCZA (PIELĘGNIARKA)
https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2020/12/jestescie-naszymi-superbohaterami?fbclid=IwAR3yIwRBeZVBdnYidfCjwqgAgEyfyt2Xi51BnLyfxned71i5h-TgU76i6u0
Miejsce:
Olsztyn
Godz.
0:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury