ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
20-09-2020     - 20-09-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
World's Biggest Eye Contact Experiment 2020: Olsztyn!
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Scena Staromiejska w Olsztynie
12:00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne

ZATRZYMAJ SIĘ, SPÓJRZ W OCZY, DOŁĄCZ DO NAS I NIECH TWOJE OCZY POKAŻĄ ŚWIATU, ŻE CI ZALEŻY!!!

20 września godz. 12:00

Scena Staromiejska w Olsztynie


Odbudujmy poczucie więzi międzyludzkiej doświadczając siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Wydarzenie polega na podzieleniu się "1 minutą" kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w miejscu publicznym. Przyjdź, aby przełamać swoją strefę komfortu i pozostać w cichym kontakcie wzrokowym z przyjaciółmi i nieznajomymi. Piękna podróż emocjonalna w obecność. Usiądź, odetchnij, wycisz się i spójrz. Poczucie bliskości roztapia dzielące nas granice, poczucie odmienności, krzywdzące stereotypy.

Zmiany zachodzące w świecie wzbudzają niepokój: pojawia się coraz więcej podziałów na lepszych i gorszych, powstaje wzajemna nieufność i wrogość, dystans człowieka do człowieka rośnie. Coraz dalej nam do siebie. Częściej spoglądamy w telefony, niż w oczy spotykanych przez nas osób, noszenie maseczek powoduję jeszcze większe uczucie izolacji (jak to będzie spojrzeć komuś w oczu w maseczce?). Mamy okazję spojrzeć sobie w oczy i przypomnieć sobie, że łączy nas człowieczeństwo, wspólnota naszych doświadczeń. Piękne emocjonalne chwile wzruszeń i śmiechów. Otwórz oczy, serce i duszę i spójrz w oczy nieznajomego. Nie uwierzysz własnym oczom!!!

Gdy obce osoby patrzą sobie w oczy pojawia się bliskość, nawiązuje się więź.

Próbowaliście kiedyś spojrzeć w oczy obcemu przechodniowi? Kiedy ostatni raz patrzyliście w oczy bliskiej osobie? Bez rozpraszaczy, bez słów, bez oczekiwań… JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU? 1. Przyjdź na Scenę Staromiejską w dzień wydarzenia, będzie tablica → "Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się,,1 minutą" kontaktu wzrokowego..." 2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się "kontaktować" na stojąco. Zaproście osoby do popatrzenia sobie w oczy. Dzieląc się doświadczeniem staramy się nie przeszkadzać innym. 3. Trzymamy się panujących zasad związanych z COV-19 na otwartej przestrzeni. Jak najbardziej można być w maseczkach, zachowujemy dystans 2m. KIEDY? Spotkamy się w niedziele, 20 września o 12:00 (do 14:00). GDZIE? Scena Staromiejska w Olsztynie. JAK MOŻESZ POMÓC? 1. Jestem w trakcie poszukiwania osób, które pomogą rozpromować wydarzenie (blogerzy, strony fb, media internetowe, gazety, radio itd.) oraz osób, które zrobią zdjęcia i/lub uchwycą wydarzenie na wideo. Może ktoś ma poduchy? 2. Udostępnij to wydarzenie na swoim profilu i zaproś znajomych!!! 3. Kliknij-,,Wezmę udział" w wydarzeniu! 4. Obejrzyj film - https://www.facebook.com/BuddhaTheatre/videos/4520...permalinks=2168583060100974¬ifid=1567089967546740¬ift=groupactivity 5. Dodaj hashtagi do zdjęć i filmów wideo → #share1minute #eyecontact #olsztyn JEŚLI CHESZ POMÓC W ORGANIZACJI WYDARZENIA NAPISZ DO i NA ADRES: b.kulgajuk@gmail.com lub fb Becia Kulajguk
Miejsce:
Scena Staromiejska w Olsztynie
Godz.
12:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury