ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
01-09-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Sardynia - moja miłość - prezentacja podróżnicza Alicji Stolarczyk
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
19:00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

1 września (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00
Alicja Stolarczyk zaprasza na prezentację pt. „Sardynia - moja miłość”.

Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa), mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

Na której europejskiej wyspie znajdziecie „karaibskie” plaże? Dlaczego Sardyńczycy są długowieczni? Czy wyspę odwiedzali kosmici i gdzie znajdziesz tam moc? Ile dni w roku świeci tam słońce? Dlaczego Sardynia to raj i dla leniuchów i dla osób aktywnych fizycznie? Jak się dostać na Sardynię i ile kosztują tam wakacje? Jak wygląda życie blogera podróżniczego? O tym wszystkim opowie głosem, zdjęciami i filmami Alicja, od 10 lat zakochana bez pamięci w Sardynii. Jest blogerką, podróżniczką, autorką tekstów o wyspie oraz szczegółowych przewodników po niej („Sardynia Wschodnia”, „Sardynia Południowa”, „Sardynia Północno-Wschodnia”, „Sardynia Północno-Zachodnia”). Sardynia odmieniła jej życie, może ten sardyński wieczór odmieni Wasze następne wakacje...? Alicja była na Sardynii także tego lata, opowie więc także o tym, jak wygląda Sardynia w ten dziwny, postpandemiczny czas.

Film: Rejs z Hanibalem Porto Pino - Alicja na Sardynii: https://www.youtube.com/watch?v=M_xMK9owC6g.
Inne filmy z Sardynii na: https://www.sardynia-wakacje.com/wideoblog.

Spędzając wakacje na Sardynii macie dużą okazję natknąć się na jedną z bardzo wielu „Fest” i „ Sagr”. Są to organizowane cyklicznie imprezy religijno-kulturalno-folklorystyczno-kulinarno-muzyczne. Każde szanujące się miasteczko i każda wioska co najmniej 1-2 razy w roku (a niektóre kilkanaście!) urządza sobie z różnych okazji takie , zwykle weekendowe święto. Festy i sagry są organizowane przez cały rok, bardzo ciekawe są te w czasie karnawału i Wielkanocy - to świetny powód żeby wybrać się na Sardynię poza sezonem.

Alicja Stolarczyk, lat 46, mieszka w Rudzie Śląskiej, była 17 lat nauczycielką, obecnie podróżuje i prowadzi blog „Polskie Wakacje na Sardynii” (kompendium praktycznych i szczegółowych informacji o różnych zakątkach Sardynii), oraz kanał na YouTube, pisze autorskie przewodniki, doradza przy organizowaniu wyjazdów na wyspę na własną rękę. Współorganizuje też wyprawy tematyczne na Sardynię. Ma wiele pasji - indianistyka, joga, rękodzieło, biżuteria artystyczna, Italia i język włoski.

Strony:
http://wakacje-sardynia.blogspot.com/
https://alicjanasardynii.pl
https://www.youtube.com/user/AlicjaStolarczyk0
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury