ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
23-06-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Anna i Michał Ratajscy - „Dookoła USA w 2 miesiące”.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
19:00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia na PODRÓZE W NIEZNANE w Żółtym Młynku:

23 czerwca (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00
Anna i Michał Ratajscy - „Dookoła USA w 2 miesiące”.

Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa) , mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

Ania i Michał Ratajscy opowiedzą o swojej podróży po USA. Ich podróżnicza FB storna to: https://www.facebook.com/freedamtrip/.

Ania - 26-letnia świeżo upieczona pani magister dietetyki z typowo nieakademickim podejściem do życia i wrodzonym zespołem gotowości do podróży zawsze i wszędzie. Postać co najmniej nietuzinkowa! Mówią o niej dobra dusza. Lubi dobrze zjeść i dobrze nakarmić... głównie swojego 30-letniego pernamętnie głodnego (pokarmu i wrażeń) męża Michała, który pracuje jako tłumacz języka angielskiego.
Michał - to człowiek mało standardowy i wielkoformatowy (XXL), z zamiłowaniem do sportu, filmu i z niebezpieczną skłonnością do bezkompromisowego marzycielstwa. Jego pomysły i jej dar przekonywania do ich realizacji to główne składniki ich pierwszej wielkiej wyprawy! Wyprawy przez duże W, w poszukiwaniu Wolności przez duże W!

W skrócie:
- dookoła USA w 2 miesiące
- 20.000km
- podróż śladami kultowych filmów
- 32 Stany + szczypta Meksyku
- taniej niż myślisz!
- Astro Van w roli domu na kółkach
- Ameryka w roli miss świata
- Wolność w roli głównej!

Pokaz - szczegóły: Wstep, koncepcja, plan podrozy, visa. Lista filmów (forrest, edward, rocky, kevin, rosas, prince itd.). Minimalizm w pakowaniu (tylko podreczny). Wroclaw-Paryz(20h)-LA. Pierwszy krok w USA...California! Spontanicznie Tijuana. Wyposazenie Vana. LA, Hollywood, Venice. W drogę! Palm Springs, JoshuaT. Route 66, Arizona. Vegas, Nevada. Utah - Zion, HorseshoeBend. Trochę o van-life. Monument Valley (+moki). Grand Canyon, Wielkanoc. Williams, Sedona, kierunek Tuscon. Miasteczka Westernowe. Droga 'przy murze' do El Paso, TX. Male marzenia - Rosa's Cantina!!! New Mexico - White Sands, Roswell, Carlsbad Caverns. Ludzie : Lecho, Mormoni, Mike, Ellis. Znów trochę o van-life. Texas...tornado i Fort Worth. New Orleans, Evergreen plantation. Florida! Panama-Lutz-Clearwater. Everglades, Key West i Miami. NASA, Orlando, Daytona. Georgia- forrest, sandy, garrett. Myrtle beach, Baltimore, Washington DC. Philadelphia. Nowy Jork (Sabina).
Pennsylvania. Czestochowa, S.hill. Autem po USA. Dusza nadąża. Ohio i Detroit. Chicago. Kevin, Al, Pawel. Przez Wisconsin do Minnesoty (alvin, prince), South Dakota. Powrot na Dziki Zachód. Wyoming i Colorado. 2st na i70! Utah - arches, bryce, zebra itd. Dolina Śmierci i Sierra Nevada. Sekwoje i Yosemite. Napa Valley i San Francisco! Kalifornijska jedynka. Santa Monica od drugiej strony, Compton i finish roadtripu.

Wszelkie zapytania odnośnie organizacji spotkań podróżniczych w ŻM proszę kierować do: Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.
http://www.dkchwalowice.pl
http://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia
Miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury