ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
27-03-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
ONLINE! Spektakl muzyczny Teatru SAFO pt. „Polska przez wszystkie przypadki”.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
www.dkchwalowice.pl
19:00
BEZPŁATNE
ONLINE
» Muzyka
Kultura w sieci. Rybnik - DK Chwałowice ONLINE.

Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl zaprasza w piątek 27 marca 2020 r. o godz. 19.00 na premierę online spektaklu muzycznego Teatru SAFO pt. „Polska przez wszystkie przypadki”. Szczegóły na:https://www.facebook.com/events/557358981554484/.

Spektakl pojawi się pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=mL8hobVt8pc&feature=youtu.be

Spektakl "Polska przez wszystkie przypadki" to podróż po piosenkach XX wieku, to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie "Jak czujemy się jako Polacy?". Sceniczna premiera spektaklu miała miejsce w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS” www.rck.rydultowy.pl w październiku 2017 r.

To wyjątkowe widowisko muzyczne stworzone przez wyjątkowych artystów. Pozbawiony patosu i sztuczności koncert o Polsce i Polakach, który zabiera widza w niezwykle emocjonalną podróż po własnej ojczyźnie. Punktem wyjścia są piosenki muzyki rozrywkowej, które opowiadają historię Polaków w różnych epokach i systemach po 1939 roku i ich niejednokrotnie tragiczne relacje z własną ojczyzną. Nie jest to koncert patriotyczny, lecz przede wszystkim opowiedziana piosenką, historia bardzo skomplikowanej miłości. Usłyszymy w nim znane utwory Kultu, Obywatela GC, Jacka Kaczmarskiego, Marii Peszek, Bayer Full, Kasi Nosowskiej, Wałów Jagiellońskich w zupełnie nowych aranżacjach Jarka Hanika, rybnickiego kompozytora i aranżera.

Wystąpili: Mariola Rodzik-Ziemiańska, Karina Abrahamczyk-Zator, Karolina Filec, Maja Czyż, Weronika Kałuża, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, Mateusz Piecowski, Tadeusz Kolorz, aktorzy teatru SAFO i Teatru Tańca JEGER.
Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk
Oprawa muzyczna: Jarosław Hanik
Choreografia: Aleksander Sobala
Scenografia: Magdalena Sierpińska
Koordynacja i reżyseria świateł: Marlena Kolarczyk
Zdjęcia: Grupa Fotograficzna GRAF

TEATR SAFO - istniejąca od 2010 roku grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, ale przede wszystkim pasjonatów, która w różnych składach stworzyła kilkanaście spektakli. Grupa została założona przez Katarzynę Chwałek-Bednarczyk przy wsparciu Marleny Kolarczyk i Rafała Bednarczyka przy Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”. Eksperymentują, poszukują, odkrywają i lubią bawić się materią teatralną na wszelkie sposoby. W ich repertuarze pojawiają się adaptacje literatury polskiej i światowej oraz spektakle autorskie, bajki, musicale, koncerty, spektakle plenerowe, historyczne i teatru cieni. Przez 10 lat przez Teatr SAFO przewinęło się kilkudziesięciu aktorów i setki statystów oraz rekonstruktorów. Współpracowali z licznymi instytucjami kultury, fundacjami i stowarzyszeniami. Ich spektakle swoim talentem niejednokrotnie wspierali cudowni artyści z regionu: aktorzy, muzycy, tancerze, wokaliści, reżyserzy, malarze, graficy, twórcy teatralni, scenografowie i fotografowie. Takie spektakle jak: „Szczeliny”, „Prawiek”, „92 dni”, „Jo był ukradziony”, „Wesele”, „GEHINOM” odbiły się echem nie tylko w regionie, ale też na trwale zapisały się w świadomości lokalnej społeczności i wielkiej rzeszy widzów. Strona: https://www.facebook.com/SAFO-173588969372011/.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
www.dkchwalowice.pl
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury