ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
10-03-2018   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Adam Bałdych Imaginary Quartet
Dom Kultury Kadr

ul.P.Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury Kadr
18.00
       
 
Muzyka
wstęp: 20 zł, zakup biletu online

10 i 11 marca zapraszamy na 14. edycję popularnego muzyczno – filmowego cyklu Jazzowe Spotkania Filmowe. Na gości czekają specjalne koncerty w wykonaniu gwiazd polskiej sceny jazzowej, pokazy filmów oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jazz Art.

10 marca (sobota), godz. 18.00

– Koncert jazzowy w wykonaniu Adama Bałdycha Imaginary Quartet

Adam Bałdych jest jednym z najwybitniejszych skrzypków jazzowych naszych czasów. Wirtuoz skrzypiec, kompozytor, lider, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych w Europie. Ceniony za niezwykłe umiejętności techniczne, oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązujący do polskiej tradycji, zacierający granice między muzyką poważną i jazzową. Od początku swojej kariery stara się łamać bariery wiolinistyki i wyznaczać dla niej nowe ścieżki. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wyjątkowych artystów, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki.

W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem”, szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Europejskim debiutem, który otworzył przed Bałdychem najważniejsze sceny kontynentu jest nagrana dla prestiżowej wytwórni ACTMUSIC płyta „Imaginary Room”. Niecodzienny projekt muzyczny nagrany został z czołówką europejskiej sceny jazzowej m. in. Larsem Danielssonem, Jacobem Karlzonem, Vernerim Pohjola, Mortenem Lundem i Mariusem Nesetem. Płyta stała się bestsellerem wytwórni, a Bałdych otrzymał zaproszenia na największe festiwale jazzowe Europy jak Montreux Jazz Festival czy London Jazz Festival. Został laureatem ECHO Jazz 2013, najważniejszej nagrody przyznawanej artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP „Ale Sztuka”, otrzymał Grand Prix Jazz Melomani 2012 w kategorii Artysta Roku oraz nagrody wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. W 2013 i 2015 roku został także nominowany do nagrody FRYDERYKA w kategorii Artysta Roku. Wśród muzyków, z którymi współpracował znaleźli się wybitni artyści jazzowi – Jim Beard, Lars Danielsson, Nils Landgren, Yaron Herman, Billy Cobham, Iiro Rantala, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Grazyna Auguścik oraz czołówka światowych skrzypków jazzowych m.in. Didiere Lockwood i Pierre Blanchard. Ostatni album Adama Bałdycha ”Brothers”,nagrany wraz z Helge Lien Trio i Tore Brunborgiem dla ACT Music również szybko stał się znaczącym wydarzeniem muzycznym. Pomiędzy koncertami i karierą solową artysta działa jako kompozytor muzyki teatralnej.

– Specjalnym gościem wydarzenia będzie reżyser Feliks Falk

Feliks Falk jest wybitnym reżyserem filmowym i teatralnym, autorem scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych i telewizyjnych. Absolwentem warszawskiej ASP oraz PWSFiT w Łodzi. Filmy Feliksa Falka otrzymały wiele prestiżowych nagród na największych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Film „Bohater roku” uhonorowany został nagrodą za reżyserię na FPFF w Gdyni, „Komornik” „Orłem Polską Nagrodą Filmową” za najlepszą reżyserię oraz nagrodą jury ekumenicznego na MFF w Berlinie, film „Joanna” doceniony został na FPFF w Gdyni
za najlepszą reżyserię i scenariusz.

– Projekcja filmu Wodzirej Feliksa Falka

Wodzirej, film Feliksa Falka z 1978 roku, to jedna z najważniejszych produkcji Kina Moralnego Niepokoju z wybitną kreacją aktorską Jerzego Stuhra. Film otrzymał nominację do Złotych Lwów na FPFF w Gdańsku, a Jerzy Stuhr nagrodę główną na festiwalu w Chicago.

  
http://www.dkkadr.waw.pl/14-jazzowe-spotkania-filmowe-dzien-pierwszy/
 
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
 
Godz.
18.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury