Zapraszamy na wirtualną podróż do Muzeum Azji i Pacyfiku – jedynego w Polsce muzeum posiadającego zbiory poświęcone wyłącznie kulturom krajów Azji, Oceanii.
Punktem wyjścia do snucia naszej opowieści będzie siedziba Muzeum, która znajduje się na warszawskim Powiślu. Uczestnicy zajęć poznają fascynującą historię Muzeum, dowiedzą się, na czym polega kolekcjonerstwo i jaką odpowiedzialność za sobą niesie. Muzeum bowiem to miejsce, w którym nie tylk(...) ... więcej »
Zapraszamy m. in. osoby, które nie miały wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie lub chcą wzmocnić swoje osobiste zasoby, a także osoby przygotowujące się do pracy rozwojowej i pomocowej. Warsztaty umożliwią zapoznanie się z metodą terapii tańcem i ruchem.
Kurs wprowadza w obszar terapii tańcem i ruchem w zakresie rozwoju osobistego poprzez doświadczenie własne. Uczestnikami mogą być osoby, które nie miały wcześniejszych doświadczeń w tej dz(...) ... więcej »
Zapraszamy na performance o błyskawicznej miłości na dwa Commodore 64, mikser telewizyjny i Sony Trinitron. Martwa natura z retro sprzętem. "You've Got Match" w wersji beta.
The dates of Flash Player
1 stycznia 1996
Firma Macromedia wypuszcza na rynek pierwsze wydanie multimedialnej wtyczki do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji Flash Player.
3 grudnia 2005
Przedsiębiorstwo Macromedia zostaje przejęte pr(...) ... więcej »
Zabieramy Was w niezwykłą podróż w morskie głębiny. Musimy być uważni, żeby nie pogubić się w gąszczu barwnych ukwiałów i ostrożni, żeby nie przestraszyć dryfujących dostojnie meduz. Jeśli dopisze nam szczęście, pobawimy się z ogromną ośmiornicą!
3,2,1… wstrzymajcie oddech, nurkujemy!
Spektakl dostępny: https://youtu.be/dCCnWfVczLk
Spektakl dla dzieci najnajmłodszych. Z uwagi (...) ... więcej »
Konferencja - “Suplementy diety z naukowego punktu widzenia”
Chęć poprawy stanu zdrowia, stres, problemy z koncentracją - to tylko kilka z powodów dla których społeczeństwo sięga po suplementy diety. Stały się one bardzo łatwo dostępnym produktem, ale czy wiemy co nauka mówi na temat ich skuteczności? Kto odpowiada za ich bezpieczeństwo oraz co tak właściwie zawierają w swym składzie?
Dla wszystkich chcących poznać odpowiedzi na nur(...) ... więcej »
"Świetna okazja do sprawdzenia siebie. Przełamanie strachu i stresu przed wystąpieniem publicznym. Polecam wszystkim, którzy boją się mówić i myślą, że mają brzydką barwę głosu. Okaże się, jak bardzo się mylą. Kasia Hnat to pozytywna, ciągle uśmiechająca się osoba, świetnie przygotowana merytorycznie." - opinia Magdy, naszej uczestniczki
Naucz się mówić odważnie, wyraźnie i z większym entuzjazmem! Nadaj moc swojemu głosowi!
Konferencja - “Suplementy diety z naukowego punktu widzenia”
Chęć poprawy stanu zdrowia, stres, problemy z koncentracją - to tylko kilka z powodów dla których społeczeństwo sięga po suplementy diety. Stały się one bardzo łatwo dostępnym produktem, ale czy wiemy co nauka mówi na temat ich skuteczności? Kto odpowiada za ich bezpieczeństwo oraz co tak właściwie zawierają w swym składzie?
Dla wszystkich chcących poznać odpowiedzi na nur(...) ... więcej »
Zapraszamy na Kurs Fotografii Cyfrowej od Podstaw, który rozpoczyna się w Krakowie, dnia 25 stycznia. Kurs adresowany jest do każdego, kto dopiero rozpoczyna przygodę z fotografią, ale również dla osób, mających już za sobą pewne doświadczenia, zazwyczaj nieświadomego fotografowania. Program zaczyna się od podstawowych zagadnień, począwszy od obsługi funkcji aparatów, poprzez balans bieli, kompozycję, ekspozycję...
Kalendarz ścienny na 2021 r. ze zdjęciami z archiwum fotograficznego Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka.
Zdjęcia wykonane w różnych krajach, w różnych dekadach XX wieku łączy motyw transportu. Autorami zdjęć są: Jerzy Chociłowski, Irena Jarosińska, Monika Warneńska, Andrzej Wawrzyniak i Andrzej Zawada.
Zapraszamy serdecznie do składania zamówień!
Polecamy kalendarze ścienne na 2021 rok, katalogi wystaw oraz plakaty muzealne.
W sprawie złożenia zamówienia prosimy o kontakt na adres: sklep@muzeumazji.pl, wysyłając formularz sprzedaży wysyłkowej. Telefon jest tymczasowo nieaktywny.
Zamówienia są realizowane dwa razy w tygodniu i dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Obecnie odbiór osobisty nie jest możliwy.
Regulamin sprzedaży wysyłkowej wydawnictw przez Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka.
Dawny lunch box, bałwan, pies z kogutkiem oraz cenne solniczki – „Ferie po królewsku online” w Zamku Żupnym w Wieliczce trwają. Już została nagrana większość filmów z udziałem znanych osób, dwa z nich są dostępne na stronie internetowej Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
Akcja „Ferie po królewsku online” w siedmiu Rezydencjach Królewskich organizowana jest po raz pierwszy. Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez Internet. Jego organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt jest zrealizowany w 7 Rezydencjach Królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Łazienkach Królewskich, Zamku w Malborku, Zamku Królewskim w Sandomierzu, Zamku Żupnym w Wieliczce i Zamku w Lublinie.
W ramach „Ferii po królewsku online” realizowane są cztery cykle. Jest już dostępne zwiedzanie Zamku Żupnego z cyklu „Muzeum oczami dziecka”. Olek, Lena i Ida Nowakowska – znana tancerka i aktorka - odkrywają ciekawą historię Zamku Żupnego z Przemkiem Jagielskim. Zamek ten był ważny dla króla z powodu soli w Wieliczce - kopalnia była jego własnością a zamek siedzibą jej zarządu. Dzieci dowiadują się, że jego znaczenie i wartość były tak duże, że wpisano go na Międzynarodową Listę Dziedzictwa UNESCO. Widzą też bałwana choć nie ma śniegu, dowiadują się czym się różni pies od kogutka i jaka rolę pełniły, jak pięknych solniczek kiedyś używano oraz jak wyglądał dawny lunch box. Nie tylko oglądają, ale też pracują za co czeka je nagroda.
Z cyklu „Królewskie bajki” Lena i Olek wysłuchali dwóch opowieści: „Legendy o cudownym pierścieniu czyli skąd się wzięła sól w Wieliczce” oraz „Jak sztygar Toporek zwabił ducha kopalni”. Bajki te napisał Julian Majka a czytała je znana aktorka Agata Załęcka.
W niedzielę Salę Gotycką w Zamku wypełniła muzyka przeboju Piotra Rubika „Niech mówią, że to nie jest miłość”. W ramach cyklu „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich” znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny przygotował dla Leny i Olka nie lada wyzwanie. Tym razem zwracał uwagę na rytm w muzyce i uczył dzieci charakterystycznego dla tej piosenki klaskania w trudnym rytmie 6/8.
Dzieci mogły też dowiedzieć się skąd górnik wiedział kiedy przyjść do pracy skoro nie było budzików i zobaczyć oryginalny podpis Fryderyka Chopina. Znany na świecie polski kompozytor odwiedził kopalnię soli w Wieliczce i wpisał się do księgi zwiedzających. Film z muzycznego cyklu pojawi się na stronie internetowej w czwartek.
Wielicki zamek czeka jeszcze spotkanie z youtuberami w ramach cyklu „Zamkowe trendy”.
Tym razem jest on skierowany do młodzieży.
Do tych wszystkich realizacji filmowych będzie można zaglądać także po zakończeniu ferii. Będą one prezentowane w zakładce Edukacja na stronie wielickiego muzeum www.muzeum.wieliczka.pl. Filmy te są też dostępne na stronie internetowej każdego Muzeum biorącego udział w akcji.
Ponadto Muzeum realizuje własny program na ferie, w ramach którego można jeszcze wziąć udział z całą rodziną w spotkaniu online w czwartek 14.01 – „Górnik dawnej kopalni” oraz wirtualnym zwiedzaniu wystawy „Czym się różni pies od kogutka? Czyli rzecz o narzędziach dawnych górników”.
Można też w zajęciach uczestniczyć grupowo i np. na zajęcia „Twarz zaklęta w kolorach” o najwspanialszych karnawałach świata zgłosili się nawet studenci z Chin.
Patronat medialny nad akcją „Ferie po królewsku online” objęli: TVP ABC i Polskie Radio S.A.
Zapraszamy na wirtualną podróż do Muzeum Azji i Pacyfiku – jedynego w Polsce muzeum posiadającego zbiory poświęcone wyłącznie kulturom krajów Azji, Oceanii.
Punktem wyjścia do snucia naszej opowieści będzie siedziba Muzeum, która znajduje się na warszawskim Powiślu. Uczestnicy zajęć poznają fascynującą historię Muzeum, dowiedzą się, na czym polega kolekcjonerstwo i jaką odpowiedzialność za sobą niesie. Muzeum bowiem to miejsce, w którym nie tylko przechowuje się niezwykłe obiekty, ale także dba się o ich bezpieczeństwo.
Następnie udamy się w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzą się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii, wezmą udział w przedstawieniu jawajskiego teatru cieni, a także wysłuchają muzyki najstarszego instrumentu dętego.
Zajęcia ukażą uczestnikom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku, a także rozbudzi w nich ciekawość otaczającego świata.
Zajęcia są prowadzone przy pomocy programu ZOOM.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Zajęcia odbędą się online w sobotę 16 stycznia o godzinie 10.15.
Są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 -12 lat.
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: tomaszmadej@muzeumazji.pl
W tytule maila prosimy wpisać „AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU”, a w treści maila wiek i imię dziecka.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje w którym otrzymają Państwo również link do spotkania.
Dwóch przyjaciół, Roman (lat 31) i Andrzej (lat 35 i pół) postanowiło rozpocząć korenspondencję e-mailową .PIerwsze wiadomośći jak ustaliło postępowanie Federalnego Biura Śledczego, zapisały się na serwerach Doliny Santa Clara w 4 lutego 1995 roku. Wtedy to nic jeszcze nie zapowaidało dramatu. Jednak po dwunastu latach ożywionej wymianyt emailowej Andrzej postanowił zmienić dostawcę usług internetwoych. Kasując oryginalną skrzynkę pocztową nie wieedział jeszcze ,że kasuje swoje wspomnienia. Najpierw Andrzej stracił pamięć ,a następnie odpadła mu noga.
Jeśli to czytasz to niebezpieczeństwo jest też na tobie.
Uwaga:tO NIE JEST ŁANCOSZEK!!1!
Jeśli nie chcesz podzielić się losu Andrzeja, koniecznie odnajdź swój pierwszy -email wysłanego przez siebie do kogoś ! Czy pamiętasz o czym był i z kim był twój pierwszy raz e-mailowy? Wysłany z kafejki czy ze szkoły? Odszukaj go, zbierz swoje wspomnnienia i podziel się nami swoją historią! ===>>> Napisz tutaj post o e-maliowej inicjacji z hasztagiem #mójpierwszymail!
Spiesz się, zegar bije tik tok, masz 24 godziny! Nie wierzysz??? 26 listopada tego roku Zbigniew Lej też nie wierzył i stracił wszystkie sejwy w Cyberpunk i pracę a potem rzuciła od niego dziewczyna. To może przyjdarzyć się tobie! !
Jeśli wkleisz tego śledzika w ciągu najbliźszej minuty do 7-10 osób Z twojego gg i namówisz ich do podzielenia się historią ich pierwszego e-maila #mójpierwszymail ,nazawsze ochronisz ię przedd wirusem ponuractwa i pesymizmu. To nic nie kosztuje przekonaj się!
Jesli nie wkleisz conajmniej raz, będziemy upoważnieni do korzystania z twoich dostępów do nasza klasa. UWAGA mAMY twoje zdjęcia nago :lol:
NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST 31 STYCZNIA CZWARTEK!!1
!Uczestnikami akcji #mójpierwszymail mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie.
"pierwszy mail
pierwszy mail
z wspomnień cocktail
list elektroniczny
prześliczny
poka"
(Joanna, lat 39)
Mój pierwszy mail
Instrukcja:
- Odszukaj w odmętach skrzynki mailowej swój pierwszy mail. Chyba, że go po prostu pamiętasz.
- Przywołaj w głowie atmosferę tamtego dnia i tamtej sytuacji.
- Zachęcamy do wkroczenia na wyższy poziom i skontaktowania się z adresatem Waszego pierwszego maila.
- Zbierz wspomnienia „do kupy” i opublikuj na ten temat post – bezpośrednio w wydarzeniu na FB ( https://www.facebook.com/events/383233216051902/ ), albo na swoim profilu (będziemy wdzięczni za dodanie hasztagu #mójpierwszymail) i udostępnij go w wydarzeniu. Post może mieć oczywiście dowolną formę: tekst, filmik, nagranie audio, zdjęcie, rysunek…
- Jeśli wolisz pozostać anonimowy – wyślij nam swoje wspomnienia na adres imprezy@mok.olsztyn.pl Opublikujemy je nie podając personaliów.
- Akcja trwa do 31 stycznia 2021 roku.
Wszyscy, którzy przyłączą się do zabawy, otrzymają od nas złoty bilet na klimatyczną, imprezę zamkniętą w stylu lat 90., z filmem i wuzetą!!! Zresztą, szczegóły jeszcze ustalimy. Impreza odbędzie się, gdy już covid na to pozwoli.
Konferencja - “Suplementy diety z naukowego punktu widzenia”
Chęć poprawy stanu zdrowia, stres, problemy z koncentracją - to tylko kilka z powodów dla których społeczeństwo sięga po suplementy diety. Stały się one bardzo łatwo dostępnym produktem, ale czy wiemy co nauka mówi na temat ich skuteczności? Kto odpowiada za ich bezpieczeństwo oraz co tak właściwie zawierają w swym składzie?
Dla wszystkich chcących poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, mamy dobrą wiadomość. PTSF UJ CM organizuje po raz kolejny konferencję:
“Suplementy diety z naukowego punktu widzenia”
Kiedy: 23 i 24 stycznia 2021r.
Gdzie MS Teams
Udział: bezpłatny
Tegoroczne wydarzenie zostało podzielone na dwa dni, abyśmy mogli przekazać jak najwięcej informacji. Pierwszego dnia zapoznanie z tematyką suplementów diety umożliwi wykład wprowadzający. Po prezentacji zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym, gdzie eksperci, w tym obszarze, odpowiedzą na wszystkie pytania, zadane przez uczestników. W trakcie drugiego dnia odbędą się webinary dotyczące bardziej szczegółowych zagadnień. Specjaliści podzielą się swoim doświadczeniem między innymi w zakresie suplementacji w ciąży i podczas laktacji oraz wspomną o skuteczności kuracji oferowanych na poprawę pamięci i koncentracji.
Wydarzenie jest wyjątkową okazją do nabycia tak kompleksowej i szerokiej wiedzy. Zachęcamy do udziału każdego chcącego zapoznać się z faktami, znajdującymi poparcie w nauce.
Dołącz do spotkania i dowiedz się jak powinna wyglądać bezpieczna i odpowiedzialna suplementacja!
W celu uzyskania szczegółowych informacji, zachęcamy do obserwowania wydarzenia na Facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/events/244537863718570/
Link do rejestracji:
https://forms.gle/As8J878AJbu68K4DA
Od lat Muzeum Manggha prezentuje wystawy przybliżające, niekiedy wręcz odkrywające relacje pomiędzy naturą i kulturą, pomiędzy różnymi tradycjami: japońską i zachodnią, badając ich nieoczywisty, inspirujący styk. Pokazy suiseki, bonsai, ikebany, międzynarodowe, problemowe wystawy o naturze, takie jak Współogród, a przede wszystkim Kachō-ga. Obrazy kwiatów i ptaków w sztuce Japonii i Zachodu, stanowią tylko część tej refleksji.
Botaniczne poszukiwania. Sztuka botaniczna w XXI wieku to pierwsza w Polsce wystawa ukazująca fenomen współczesnej sztuki botanicznej europejskiej i japońskiej. Prace współczesnych artystów prezentujemy w kontekście dzieł dawnych mistrzów ilustracji botanicznej: Basiliusa Beslera, Crispijna van de Passe Starszego i Młodszego, Jacoba Hoefnagela, Emanuela Sweerta, Elizabeth Blackwell i – przede wszystkim – Marii Sibylli Merian. Towarzyszą im, wchodząc w zaskakujące relacje wizualne i narracyjne, „obrazy kwiatów i ptaków” Hiroshigego. Przedstawiamy dzieła 35 twórców z Austrii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Niemiec, Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch.
Kraków
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
09-01-2021 - 28-02-2021
Mamy dla Was kalendarz ścienny w wersji do samodzielnego wydruku. Na kartach dwunastu miesięcy znajdziecie wybrane prace z wystawy „Kraków. Smok i Smok”, którą aktualnie można odwiedzić w The Sumida Hokusai Museum w Tokio
Pliki z kalendarzem w różnych wersjach językowych znajdziecie pod linkiem:
https://drive.google.com/.../1F1G26RFo4C8UT18CPd3Y15wuRl6...
Projekt „Kraków. Smok i Smok” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Inspirująca”.
Zapraszamy na Kurs Fotografii Cyfrowej od Podstaw, który rozpoczyna się w Krakowie, dnia 25 stycznia. Kurs adresowany jest do każdego, kto dopiero rozpoczyna przygodę z fotografią, ale również dla osób, mających już za sobą pewne doświadczenia, zazwyczaj nieświadomego fotografowania. Program zaczyna się od podstawowych zagadnień, począwszy od obsługi funkcji aparatów, poprzez balans bieli, kompozycję, ekspozycję...
Następnie przychodzi kolej na poważniejsze wyzwania, jak portret, fotografia plenerowa, nocna, reklamowa, obróbka zdjęć, studyjna z modelką... Głównymi atutami zajęć jest to, że w 90 proc. opierają się na ćwiczeniach, a instruktorzy duży nacisk kładą przy tym na walory artystyczne, estetykę fotografii. Stawiamy także na elastyczność, każdy z nas jest bowiem zapracowany. Jeżeli opuścisz swoje zajęcia, możesz je odrobić z inną grupą, sam decydujesz kiedy.
Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem
https://www.kursfoto.pl/go.live.php/PL-H1479/1483/161/711/kurs-fotografii-cyfrowej-od-podstaw-30h.html