ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
Kraków miasto Redakcji Portalu :) 
Dzierżoniów
Gliwice
Katowice
Lublin
Mikstat
Ojców
Olsztyn
Poznań
Pruszków
Rybnik
Sandomierz
Stary Sącz
Szczecin
Warszawa
Wieliczka
Zakopane
Łososina Dolna
Katowice
 
Camerata Silesia Zespół Śpiewaków Miasta Katowice
 
40-078 Katowice
Pl. Wolności 12a
tel. 32 20 69 797
 

 
 
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
 
40-004 Katowice
Al. Wojciecha Korfantego 6
tel. 32 259 90 40
 

 
 
Galeria Szyb Wilson
 
ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice
 

 
 
Muzeum Historii Katowic
 
Budynek główny - Kamienica mieszczańska
40-025 Katowice
ul. Ks. J. Szafranka 9
tel. 32 256 18 10
 

 
 
Muzeum Śląskie
 
40-005 Katowice
al. W. Korfantego 3
tel. 32 779 93 00
 

 
 
Patria Akademickie Stowarzyszenie Kultury i Folkloru
 
ul. Bankowa 12
40-007 Katowice
 

 
WYDARZENIA chronologicznie:
TO WYDARZENIE JUŻ TRWA
Wiosna i Lato Leśnych Rodzin 2020
Katowice
miejsce:
Gospodarstwo Agroturystyczne Piotr
22-05-2020    -    30-08-2020
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Leśne Rodziny – gdziekolwiek żyjecie, w mieście czy na wsi, w bloku czy w chacie – zwołujemy Was do stworzenia Zimowego Kręgu.

Zapraszamy Was do wspólnego doświadczania i poznawania dzikiej przyrody oraz wspólnego spędzania czasu w gronie swojej rodziny i innych rodzin o podobnych zainteresowaniach.

Już od pięciu lat organizujemy rodzinne obozy przyrodnicze w Beskidach. Widzimy, jak dzieci ale i ich rodzice głęboko przeżywają kontakt z przy(...)  ... więcej »
TO WYDARZENIE JUŻ TRWA
Konkurs Fotografii Odklejonej
Katowice
miejsce:
Internet.
13-07-2020    -    01-09-2020
BEZPŁATNE
FESTIWAL
ONLINE
Celem Konkursu Fotografii Odklejonej jest popularyzacja sztuki fotograficznej i idei Fotografii Odklejonej jako środka wyrazu artystycznego. Głównymi zadaniami Konkursu są integracja twórców, którzy pragną wyrażać się poprzez Fotografię Odklejoną, jak również popularyzacja ich twórczości.

Organizatorzy Konkursu stawiają sobie za cel rozwój ruchu artystycznego Fotografia Odklejona poprzez integrację środowiska twórczego, wspólne działania artys(...)  ... więcej »
OSTATNIO DODANE:
W TYM MIEŚCIE
Konkurs Fotografii Odklejonej
Katowice
 miejsce:
Internet.
13-07-2020    -    01-09-2020
BEZPŁATNEFESTIWAL
ONLINE
Celem Konkursu Fotografii Odklejonej jest popularyzacja sztuki fotograficznej i idei Fotografii Odklejonej jako środka wyrazu artystycznego. Głównymi zadaniami Konkursu są integracja twórców, którzy pragną wyrażać się poprzez Fotografię Odklejoną, jak również popularyzacja ich twórczości.

Organizatorzy Konkursu stawiają sobie za cel rozwój ruchu artystycznego Fotografia Odklejona poprzez integrację środowiska twórczego, wspólne działania artystyczne, wymianę myśli i prezentację dorobku twórczego uczestników ruchu.

Konkurs Fotografii Odklejonej skierowany jest do twórców, którzy pragną dołączyć do ruchu artystycznego Fotografia Odklejona, włączyć się do wspólnych działań artystycznych, dzielić się swoimi poglądami i swoją twórczością, by w ten sposób wpływać aktywnie na rozwój własny, jak i pozostałych członków ruchu.

Konkurs Fotografii Odklejonej ma charakter cykliczny. W kolejnych odsłonach Konkursu uczestnicy prezentują własną interpretację proponowanego tematu Konkursu. Spośród nadesłanych prac, Jury wyłania najciekawsze, a także laureatów konkursu. Wyróżnione prace prezentowane są w Galerii, by stanowić inspirację i zalążek dyskusji dla uczestników ruchu artystycznego Fotografii Odklejonej.

Informacje na temat kolejnych edycji Konkursu Fotografii Odklejonej znaleźć można na blogu konkursowym, stronie konkursowej, stronie internetowej www.fotografiaodklejona.pl, na blogu Fotografia Odklejona, a także na stronach mediów społecznościowych organizatorów konkursu - Szkoły Fotografii Odklejonej, Galerii Fotografii Odklejonej i Klubu Fotograficznego "Źródło".

Temat Konkursu Fotografii Odklejonej

Przestrzeń

Przestrzeń jest miejscem, w którym zdarzenia i rzeczy mogą zaistnieć. Przestrzeń to miejsce, w którym sny i marzenia mogą się ziścić. Przestrzeń to miejsce, w którym rodzą się myśli.

Przestrzeń to uniwersum, w którym wszystko, co pomyślane, wyobrażone, wyśnione czy doświadczone może zaistnieć.

Pokaż nam swoją Przestrzeń.
... artykuł »
 
Wiosna i Lato Leśnych Rodzin 2020
Katowice
 miejsce:
Gospodarstwo Agroturystyczne Piotr
22-05-2020    -    30-08-2020
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Leśne Rodziny – gdziekolwiek żyjecie, w mieście czy na wsi, w bloku czy w chacie – zwołujemy Was do stworzenia Zimowego Kręgu.

Zapraszamy Was do wspólnego doświadczania i poznawania dzikiej przyrody oraz wspólnego spędzania czasu w gronie swojej rodziny i innych rodzin o podobnych zainteresowaniach.

Już od pięciu lat organizujemy rodzinne obozy przyrodnicze w Beskidach. Widzimy, jak dzieci ale i ich rodzice głęboko przeżywają kontakt z przyrodą, jak cieszą się nim, jak uczą się natury. Ponieważ wiele rodzin przyjeżdża do nas regularnie – mamy okazję sami zaobserwować, jak pozytywne zmiany zachodzą w dzieciach pod wpływem zarówno aranżowanego jak i swobodnego kontaktu z przyrodą. Opowiadają nam też o tym rodzice.

Powitają nas stare beskidzkie jodły, świerki, buki a także całe zagajniki słowiańskich brzóz. Niedostępne zarośla i zaciszne polany, na których przed naszym przyjściem działy się ważne sprawy leśnych mieszkańców. Wszystkiemu przygląda się tu górski potok, szepcząc baśnie karpackiego lasu. Spróbujemy je usłyszeć…

DLA KOGO?
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 3 do 9 lat (ukończonych). Młodsze lub starsze rodzeństwo może oczywiście również uczestniczyć w wyjeździe, jednak program dedykowany jest głównie dzieciom w podanym przedziale wiekowym. Planujemy udział maksymalnie dziewięciu rodzin w jednym turnusie.

KIEDY?
Wiosenne wyjazdy weekendowe
24-26 kwiecień o odwołane
22-24 maj
Lato - wyjazdy sześciodniowe
9-14 czerwiec
23-28 czerwiec
7-12 lipiec
21-26 lipiec
04-09 sierpień
18-23 sierpień
25-30 sierpień
Wszystkie turnusy zaczynają się pierwszego dnia kolacją (godzina 19.00) i kończą ostatniego dnia po obiedzie (godz. 13.00).

GDZIE?
Spotkamy się Sopotni Wielkiej w Gospodarstwie Agroturystycznym „Piotr” prowadzonym przez Państwa Gawlas (http://www.gawlas.info.pl/). Tu potok płynący tuż za domem przynosi coraz to nowe wieści z gór a przyroda zagląda do okien z każdej strony. W 2017 roku gospodarze zajęli I miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2017 a w 2019 roku - miejsce drugie.

CEL – DLACZEGO TO ROBIMY
Najważniejszym celem naszych obozów jest budowanie bądź wzmacnianie relacji dzieci z przyrodą. Nie z przyrodą abstrakcyjną – ale z jej konkretnymi elementami: otaczającymi nas drzewami, wąwozem, potokiem, śladami zwierząt zapuszczających się aż do miejsca gdzie nocujemy. Budowanie takiej relacji jest procesem delikatnym i podchodzimy do tego bardzo poważnie, biorąc pod uwagę różne psychofizyczne potrzeby dzieci i rodziców.
Zależy nam równie mocno na tym, aby pięć dni spędzonych w Sopotni wzmocniło więź między dziećmi i rodzicami. Mając to na względzie, aranżujemy pobyt w taki sposób, aby stworzyć po temu jak najwięcej okazji. Oczywiście, pomaga w tym brak wszelkiego rodzaju “elektronicznych gadżetów” a my ze swej strony gwarantujemy brak TV. Bez silnej więzi między rodzicami i dziećmi, utrzymującej się również w okresie dorastania – zagrożona jest także wykształcona w dzieciństwie więź dziecka z naturą.
Wielodniowy pobyt w Beskidach traktujemy jako profilaktykę Syndromu Deficytu Natury. Choć nazwa brzmi medycznie, to odnosi się ona do powszechnego w krajach Zachodu zjawiska kulturowego (obecnego w tym samym stopniu także w Polsce), polegającego na coraz rzadszym, swobodnym przebywaniu dzieci wśród lasów, łąk i strumieni. Wśród tych miejsc które sprawiają, że organizm i psychika dziecka są stymulowane dokładnie w taki sposób, jaki jest potrzebny do jego psychofizycznej integracji i rozwoju. Przebywanie wśród przyrody rozwija także te kompetencje społeczne dzieci, które oparte są na współpracy i kreatywności. Więcej o tym zjawisku przeczytasz TUTAJ

Z KIM SPĘDZICIE TEN CZAS?
Prowadzącymi zajęcia są Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik - założyciele Pracowni Edukacji Żywej. Więcej o nas dowiecie się w tym miejscu: http://pez.org.pl/zespol/

ILE TO KOSZTUJE?
W cenie znajduje się koszt noclegu i wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja, dwa ogniska) pobierany przez Agroturystykę oraz koszt programu (płacą tylko dzieci) a także bufet kawowy, materiały i ubezpieczenie NNW dla wszystkich uczestników pobierany przez Pracownię.
Dzieci, które przyjeżdżają do nas kolejny raz mają 10% zniżki za program.

Szczegółowy cennik oraz ramowy program wyjazdu znajduje się pod adresem:
http://kraglesnychrodzin.org.pl/wiosna-lesnych-rodzin/
http://kraglesnychrodzin.org.pl/lato-lesnych-rodzin/

Jeśli jesteście zainteresowani obozem - prosimy o kontakt: kraglesnychrodzin@gmail.com lub tel. 789 363 273.

Jeśli nie jesteście pewni, czy te obozy są dla Was – pooglądajcie zdjęcia i poczytajcie o naszych poprzednich wyjazdach we wpisach w niniejszym wydarzeniu a także w opisach naszych gości:

https://naszawataha.com/2018/08/21/dzieci-w-lesie/

https://nieplaczabaw.pl/

Posłuchajcie też o tym, co jest dla nas ważne:
https://www.spreaker.com/user/pracownia_k/odcinek-008

Budujmy wspólnie Krąg Leśnych Rodzin!

Fot. Maja Głowacka

mat. Pracownia Edukacji Żywej
... artykuł »
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury