ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kreacja Carlo Rossi z tysięcy płatków róż hitem tegorocznego Fashion Week Poland
 
22-04-2013
Po prostu „Ognia!”– poznaj zwycięzców konkursu na remix
 
20-09-2012
Portowy finał z Laurie Anderson
 
24-04-2012
Niezwykły turniej w Kościelisku
 
02-04-2012
„Piękno w zdrowiu”
– miesięcznik „Zwierciadło” i gwiazdy zachęcają do profilaktyki zdrowia

 
08-11-2011
Tuka 2011
 
07-09-2011
ICH TROJE
pierwsza koprodukcja „Teatru w Stodole” z Fundacją Promocji Kultury

 
25-08-2011
RELACJE
Szkolenie Edukatorów Międzynarodowego Programu Aflatoun.
05-05-2018
Aflatoun to globalny ruch, który łączy najlepsze światowe narzędzia dydaktyczne z obszaru edukacji społeczno-finansowej dedykowane dzieciom i młodzieży. Końcem kwietnia pracownicy świetlic, szkół, przedszkoli oraz organizacji mogli poznać ten wyjątkowy program.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci i młodzież tego, co niezbędne, aby godnie odnalazły się w rzeczywistości – szanując potrzeby własne i cudze oraz angażując się w życie społeczne. Do programów, które wspomagają na całym świecie osoby chcące odpowiedzialnie wychowywać młodsze pokolenie, należy wyjątkowy program edukacyjny Aflatoun.

Stowarzyszenie Sportownia zorganizowało program wdrażający do którego zostało zakwalifikowanych 15 edukatorów z terenu powiatu myślenickiego.

Jestem przekonana, że sposób kształcenia może zmienić postawy życiowe człowieka i wpływać na jego dalsze życie. Widząc jak Aflatoun rozwija się na północy kraju, postanowiliśmy sprowadzić program do naszego regionu. Ten program pomaga młodym ludziom zrozumieć i odkryć własny potencjał. Aflatoun rozwija zaangażowanie dzieci i młodzieży do działania na rzecz otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami. Program łączy edukację z zabawą, zawiera ponad 365 stron wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Banku Zachodniego WBK mamy możliwość zorganizowania szkolenia edukatorów skierowanego dla pracowników szkół, przedszkoli, świetlic, organizacji pozarządowych oraz studentów - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, koordynatorka programu.

Edukacja społeczna pomaga odkryć potencjał jednostki, a jednocześnie uczy bycia empatycznym, tolerancyjnym oraz odpowiedzialnym. Edukacja finansowa przekazuje wiedzę o finansach, a także buduje ważne i niezbędne w dzisiejszym świecie umiejętności oszczędzania oraz planowania w pracy samodzielnej i zespołowej. Program Aflatoun uczy zaradności i zachęca do aktywności w ponad 100 krajach na świecie.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia w partnerstwie z Fundacją Nauka dla Środowiska oraz Biblioteką Publiczną w Myślenicach.

Projekt dofinansowany z środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.
  
zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz


 

miejsce wydarzenia:
Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.

https://www.sportownia.eu
 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją