ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kreacja Carlo Rossi z tysięcy płatków róż hitem tegorocznego Fashion Week Poland
 
22-04-2013
Po prostu „Ognia!”– poznaj zwycięzców konkursu na remix
 
20-09-2012
Portowy finał z Laurie Anderson
 
24-04-2012
Niezwykły turniej w Kościelisku
 
02-04-2012
„Piękno w zdrowiu”
– miesięcznik „Zwierciadło” i gwiazdy zachęcają do profilaktyki zdrowia

 
08-11-2011
Tuka 2011
 
07-09-2011
ICH TROJE
pierwsza koprodukcja „Teatru w Stodole” z Fundacją Promocji Kultury

 
25-08-2011
RELACJE
Sportownia Seniorów- ruszyła rekrutacja.
05-05-2018
Stowarzyszenie Sportownia zaprasza do udziału w projekcie sportowym, skierowanym do seniorów. Speed-ball dla osób 60+? Czemu nie! Tą nową dyscypliną udało nam się już zarazić seniorów z regionu ziemi myślenickiej, bo to dla nich najlepsza forma rekreacji. Teraz pora na kolejnych!

Stowarzyszenie Sportownia stworzyło projekt mający na celu zainteresowanie osób starszych nowym sportem, którym jest speed-ball. Ta innowacyjna dyscyplina, wywodząca się z nowatorskiej metody treningu tenisa, w krótkim czasie podbiła serca zawodników w całej Polsce. Speed-ball to prosty do opanowania sport posiadający szereg zalet prozdrowotnych korzystnych dla seniorów. Według badań przeprowadzonych m.in. przez specjalistów reumatologów gra w speed-ball nie obciąża stawów oraz ma dobroczynny wpływ na kondycję układu sercowo-naczyniowego i wzmacnia wytrzymałość. Dzięki temu uprawiać go mogą osoby starsze o różnym stopniu sprawności fizycznej, także posiadające grupę inwalidzką. Sport ten podoba się także młodemu pokoleniu, co daje możliwość połączenia czasu spędzonego z wnukami w formule międzypokoleniowej gry. Speed-ball łączy więc dwa aspekty ważne dla osób starszych: dbanie o zdrowie i pielęgnowanie więzi rodzinnych.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu ASOS do Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora zostanie przekazy profesjonalny sprzęt oraz zapewnione wsparcie organizacyjne. Projekt zakłada wyłonienie liderów-seniorów, którzy zostaną przeszkoleni z zasad nowego sportu podczas otwartego pokazu, który zostanie zorganizowany w regionie działań partnera. Pokaz będzie prowadzony przez brązowego medalistę Mistrzostw Świata – Zbigniewa Bizonia oraz przez Stefana Patyka - seniora, który trenuje speed-ball od 2 lat. Liderzy-seniorzy w swoich społecznościach będą mieli możliwość zorganizowania wydarzeń popularyzujących sport w charakterze spotkań międzypokoleniowych. Projekt zostanie zwieńczony spotkaniem sieciującym połączonym z turniejem dedykowanym seniorom.

Rekrutacja do 10 maja 2018 roku. Więcej informacji na stronie www.sportownia.eu

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.  

https://www.youtube.com/watch?v=fLqZAjmbJ8Q
 

miejsce wydarzenia:
Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.

https://www.sportownia.eu
 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją